AFFİLİATE MARKETİNG NEDİR?
29 Kasım 2010 Pazartesi by Alara in Etiketler: , ,


AFFİLİATE MARKETİNG NEDİR?

Affiliate Marketing Türkçe'ye Satış Ortaklığı olarak çevrilebilir. Aslında bu meslek dünyada bilinen en eski mesleklerden birisidir. Kısaca komisyonculuk diyebiliriz.Başka birinin ürününü satarsınız ve bundan komisyon alırsınız. İşte affiliate marketing bu işin internet üzerinden yapılmasıdır. 
             
Günümüz itibariyle bir ürün ya da hizmete satış ortağı olmak anlamıyla kullanılmaktadır. Örneğin; bir bilgisayar programını internet üzerinden satabilir ve bu satıştan %50-%75 arasında komisyon kazanabilirsiniz. 
Türkiye için çok yeni olan bu sistem ABD'de 1992 yılından beri uygulanmaktadır ve bu sektör milyar dolar seviyelerini çok aşmıştır. "Türkiyede 4000 civarı satış ortağı olduğu biliniyor"
Şimdi bu işin avantajlarını inceleyelim.
 • Herhangi bir ürün sahibi olmanıza gerek yoktur.
 • Çok düşük maliyetle işinizi kurabilirsiniz.
 • Üreticiye, ürünlere ortak olmak için para ödemezsiniz, istediğiniz ürüne ortak olabilirsiniz.
 • Hiçbir şekilde yüzyüze satış yapmak zoruna değilsiniz.
 • Tüm dünyaya ürün veya hizmeti satabilirsiniz
 • Sıfır risklidir.
 • Zamanla çok yüksek ek gelir sağlayabilirsiniz.
 • Ürün veya hizmet üzerinde hiçbir sorumluluğunuz yoktur.
 • Stok yapmak, kargo ve vergi gibi işlemlerden sorumlu değilsinizdir.
 • Alıcıların sorunlarıyla ilgilenmezsiniz.
 • Ve kendi patronunuz kendiniz olursunuz..
Peki ne kadar para kazanırım dediğinizi duyar gibiyim. Ben bu işten geçimini sağlayan bir çok insan olduğunu biliyorum. Düzenli çalışan, işiyle ilgilenen herkes çok iyi ek gelir elde edebilir. Bu işe yeni başlayanlar için minimum kazanç 500 TL - 1500 TL arasında iken, 2 yılını bu işe adamış ayda 10.000 TL para kazananlar olduğunuda biliyorum.

Bu sistem sayesinde web sitesiniz olmadan Dünyanın herhangi bir yerine bir virüs programı veya web tasarım programı satabilirsiniz. Peki şimdi diyeceksinizki ben bu insanları nereden bulucam. Onları siz bulmayacaksınız, onlar sizi bulacak. Bu nasıl olacak peki, buda Google, Yahoo veya diğer arama motorları ile affiliate marketing sistemiyle e-ticaret yapan bir internet sitesi sayesinde olacak. Bir ürünün reklamı yapılacağı zaman aklımıza gelen reklam aracı Google Adwords'dur. Google Adwords sayesinde dileğimiz hedef kitleye, dilediğimiz ürünü ve dilediğimiz dilde yayınlatabiliriz. Bizim reklamlarımız Google arama sayfasının sağ üst kısmında yer alan sponsor bağlantılar bölümünde yer alacak. Bu reklamlarda satış ortağı olduğumuz ürünün linki yer alacaktır.
      
Kendimizi örnek alalım; biz nasıl aramak istediğimiz şeyi google a yazdığımızda yan tarafta çıkan sponsor bağlantılar aracılığıyla istediğimiz şeye ulaşıyorsak, aynı şekilde bizim reklamımıza tıkladıklarında da ürünün satıldığı siteye yönlendirilecekler ve ürünü aldıkları takdirde komisyon bedeli bizim hesabımıza yatacak.  

Bu işte ne kadar büyük bir pazar var farkındamısınız? Her gün yüzbinlerce kişi sizin reklamınızı görecek. Sizde bundan kazanç sağlayacaksınız.

Bu işi herkes yapabilir. Fakat bazı püf noktaları bilmek gerekiyor. Nedir bu püf noktalar; hangi ürünlerin reklamını vericez, nasıl reklam vericez, reklam metnimizde neler olacak gibi..

İşte burda Kazanç Sistemi devreye giriyor. Online kazanç sağlamak, ek gelir, para kazanmak isteyen herkesin yararlanması gerektiğini düşündüğüm bir sistem. Bu sisteme ulaşmak için lütfen tıklayınız 1. merhaba,
  anlattığınız sistemde satış yapmak için,kazanç kitaplarını almadan, satış ortaklığını gerçekleştirebilir miyiz. bu sistemde alt üyelik yok değil mi.

 1. Merhaba, satış yapmak için kitap almanız zorulu değil, internetten araştırarak da bu işi yapabilirsiniz. Ancak kitap yazarları, para kazanabilmek için yaklaşık 2 yıl gibi bir süre araştırma ve deneme yanılma sürecinden geçtiklerini belirtiyorlar.Kitap almanız sizin zaman kazanmanızı sağlar. Alt üyelik yok bu sistemde.

Yorum Gönder