BLOĞUNUZA RASTGELE YAZILAR EKLENTİSİ
11 Temmuz 2011 Pazartesi by Alara in Etiketler: , ,

Bloğunuza ekleyeceğiniz kod ile daha önce yazmış olduğunuz yazıların başlıklarından rastgele seçerek yazınızın altında bir rastgele yazılar kısmı oluşturabilirsiniz.  Sayfa her yenilendiğinde ise rastgele başlıklar değişir.

Bu eklentiyi eklemek için; Tasarım - Sayfa Öğeleri - Gagdet Ekle - HTML/JavaScript ekle diyerek aşağıdaki kodu ekleyin. Kırmızı olan yerde kaç tane başlık çıkacağını belirleyebilirsiniz.

<script type="text/javascript">var randarray = new Array();var l=0;var flag;var numofpost=5;function randomposts(json){var total = parseInt(json.feed.openSearch$totalResults.$t,10);for(i=0;i < numofpost;){flag=0;randarray.length=numofpost;l=Math.floor(Math.random()*total);for(j in randarray){if(l==randarray[j]){ flag=1;}}if(flag==0&&l!=0){randarray[i++]=l;}}document.write('<ul>');for(n in randarray){ var p=randarray[n];var entry=json.feed.entry[p-1];for(k=0; k < entry.link.length; k++){if(entry.link[k].rel=='alternate'){var item = "<li>" + "<a href=" + entry.link[k].href + ">" + entry.title.$t + "</a> </li>";document.write(item);}}}document.write('</ul>');}</script><script src="/feeds/posts/default?alt=json-in-script&start-index=1&max-results=1000&callback=randomposts" type="text/javascript"></script>

"Bloghocam bloğundan alıntıdır."


Yorum Gönder