SİTEMAP NEDİR? NASIL OLUŞTURULUR?
26 Aralık 2011 Pazartesi by Alara in Etiketler: , ,

Sitemap; yani site haritası arama motorlarının, özellikle Google'ın sitenizi rahat bir şekilde indekslemesini sağlar, link yollarını belirler. Sitemap sayesinde siteniz çok hızlı indekslenir. Böylelikle aramalarda her yazınız çıkar.

Sitemap Nasıl Oluşturulur?
Google web yöneticisi araçlarına giriş yapın. İlk önce sitenizi ekleyin.


Size verilen meta etiketi kopyalayıp; blogger - tasarım - html'yi düzenle -
ilk <body> bölümünden önce <head> bölümüne yapıştırıp kaydedin.

Sonra tekrar Google web yöneticisi araçlarına geri dönün ve doğrulama işlemini gerçekleştirin.

Doğrulama işlemi gerçekleştikten sonra sıra geldi sitemap'a.
Eklediğiniz sitenizin üzerine tıklayın. Sayfanın sol tarafında bulunan kontrol panelinde bulunan site yapılandırmayı açın. Site haritaları - bir site haritası gönderin sekmesine tıklayın. Açılan kutuya 

atom.xml?redirect=false&start-index=1&max-results=500  

yazın, site haritası gönder deyin. Artık sitemapınız hazır.   
 1. Güzel anlatmışsın, boş olduğumda eklerim.

 1. sizin sayenizde ilk defa googledan bunu yapabileceğimi öğrendim. Çok tşkler.

 1. Webmaster araçları sayesinde böyle bir yöntem kullanılarak site haritası oluşturulabildiğini hiç bilmiyordum.
  İşime yarayacak, çok teşekkürler.

 1. Adana Hafriyat sektöründe önde gelen firmalardan biri olan Yıldızlar Hafriyat 1990’lı yılların başlarından beri sektörde iş tecrübelerimizle birlikte aile şirketimiz olan Yıldızlar adana hafriyat olarak hizmet vermekteyiz. adana hafriyat Sektördeki hizmetlerimizle fark oluşturacak işleri ilk günkü heyecanla ve istekle yapmaya devam ediyoruz. Bugüne kadar özel sektör ve bir çok resmi kurumlarla yaptığımız işler referanslarımızdır.
  Dünya standartlarına uygun iş makineleriyle performansını daima en üst seviyede tutan firmamız ayrıca Adana Yıkım ve Adana Kazı dallarında idaalı bir şirket olup her türlü Adana Yıkım ve Adana Kazı işlerinide büyük bir özveri ile yapmaktadır.
  Adana Hafriyat sektörü ile ilgili dünyadaki tüm yenilik ve gelişmeleri yakından takip edip, etkin bir biçimde sistemlerini entegre eden Yıldızlar Adana Hafriyat kalite, etkinlik süreklilik ve ekonomik olmayı çizgisinin vazgeçilmez ana unsuru kabul etmektedir.
  Adana Hafriyat , Adana Yıkım ve Adana Kazı olarak hizmet çeşitliliğini geniş bir yelpazede gerçekleştirmeye devam etmektedir.

  Adana Yıkım ve Adana Kazı dallarındaki iş gücümüz konusunda Adanada parmakla gösterilen bir firma olduğumuzu referenslarımıza bakarak anlayabilirsiniz.

  Kaliteli, özenli hizmet ve müşteri memnuniyeti ilkeleri ile kısa sürede önemli mesafeler kaydeden Yıldızlar Adana Hafriyat büyük projelere imza attı. Kısa zamanda yakalanan bu başarının sırrı ise firmanın çalışma disiplini ve azmidir.

  Adana Yıkım ve Adana Kazı hakkında bilgi almak için iletişime geçiniz.

Yorum Gönder