ÖZEL ALAN ADINI BLOĞUMUZDA NASIL KULLANIRIZ?
15 Aralık 2011 Perşembe by Alara in Etiketler: , ,Blogger, bloğunuz için iki ücretsiz yayınlama seçeneği sunar:
1-Blogspot üzerinde barındırma (örnek.blogspot.com) 
2-Kendi özel alan adınızda barındırma (www.örnek.com veya .net, .info, .org, .biz )

Bloğunuzu özel alan adınızı kullanacak şekilde ayarlamanız için;

Blogger'da, Ayarlar - Yayıncılık - Özel Alan sekmesine tıklayın. İstediğiniz alan adını girin ve  Uygunluğunu Kontrol Et'i tıklayın.
  
Bu bağlantı sizi, seçtiğiniz alan adının uygun olup olmadığını öğrenebileceğiniz Google Apps alan adı satın alma web sitesine yönlendirir. Alan adı uygunsa devam ederek adı kaydedin. Ödemenizi yapmak için (yıllık ücret 10 ABD dolarıdır ancak barındırma ücretsizdir) Google Checkout  sayfasına yönlendirilirsiniz. Alan adı uygun değilse, benzersiz ve kaydı bulunmayan özel alan adı bulana kadar farklı adlarla tekrar deneyin.

Ayrıca ödemenizi yaptıktan sonra tarafınıza gönderilen onay e-postasındaki bağlantıyı tıklayarak alan adınızı bir Google Apps hesabına kaydettirebilirsiniz. Alan adı kaydınızın alındığına ilişkin ayrı bir e-posta alacaksınız.
İşleminiz tamamlandı

 Blogunuzun özel alan adınızla bağlantılandırılması 24 saate kadar sürebileceğinden sabırlı olun. Bu süre içinde özel alan adınızı ziyaret ettiğinizde bir geçiş sayfası görünür.Orijinal Blogspot adresiniz otomatik olarak yeni alan adınıza yönlendirilecektir. Bu yöntemle sitenize giden var olan bağlantılar çalışmaya devam eder.
Yayınlanmış resimleriniz blogunuzda görüntülenmeye devam edecektir.

Yayınlama seçeneğinizi istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz ve tercih ettiğiniz seçenekler ne olursa olsun içeriğiniz asla değişmez.


  1. çok yararlı bir bilgi çok tşkler..

  1. Bilmeyenler için güzel bir ayrıntı olmuş tşk.

  1. Bilmeyen arkadaşlara yol göstermekten mutluluk duyuyorum. Hepimiz o yollardan geçtik çünkü..

Yorum Gönder